3 PÕHJUST, MIKS ON VAJA AFGOMI SUITSUGAASIDE PUHASTAMISE MEETODIT?
Tutvustame Afgomi eeliseid lähemalt:
Maailma suurimaks probleemiks on tööstustes fosiilkütuste põletamisel tekkiv kahju keskkonnale. Üha olulisem ja kasvav vajadus on toota energiat nii, et säiliks meie puhas elukeskkond ja inimeste hea tervis. Hetke seisuga puuduvad tõsiseltvõetavad alternatiivid fosiilkütuste täielikuks asendamiseks 2030.aastaks. EIA (USA Energiainformatsiooni agentuur) uuringute kohaselt ei vähene fossiilkütuste kasutamine märkimisväärselt isegi 2050. aastaks.
Afgom OÜ on loonud efektiivse meetodi, mis ületab paljusid teisi turul olevaid lahendusi. Olulised eeliseid võrreldes alternatiivsete meetoditega on toodud alljärgnevalt:
- ohutu, kulutusi kokkuhoidev ja mugav kasutus;
- mitmekülgne suitsugaaside ja tolmu eemaldamine;
- keskkonnasõbralikkus ja jääkide väärindamine tööstustele tooraineks.
1.Ohutu, kulutusi kokkuhoidev ja mugav kasutus
Suitsugaaside puhastamine kahjulikest ainetest (eeskätt happelised gaasid SO2 ja NOx) toimub tänapäeval kolme erinevate meetoditega, mis erinevad omavahel kasutatavast reagendi/ sorbendi agregaatolekust. Suitsugaaside puhastamiseks eristatakse kuivi, poolkuivi ja vedelad tehnoloogiad. Afgom OÜ meetod kuulub vedela tehnoloogia hulka, kus suitsugaasid puhastatakse vedelikuga.
Tänapäeval kasutusel olevatel suitugaase puhastavatel vedelikel on söövitavad omadused ning kõrge korrosiooniaktiivsus, milletõttu on nende kasutamine piiratud. Afgom OÜ meetodi alustalaks on reagendi lahus, mis pole toksiline ega korrosiivne. Meetod ei nõua kasutajale puhastusaparatuuri ehitamiseks kallimaid erimaterjale. Seetõttu pole ohtu nii kasutajatele kui ka keskkonnale ning see mõjub positiivselt kasutavale aparatuuri kasutamisajale ja –mugavusele. Tegemist on säästva tehnoloogiaga, mis pakub tõhusat tulemust, kuid samas ei ohusta keskkonda ega inimeste tervist reagendi koostisest lähtuvalt ning on kulutusi kokkuhoidev.
2. Mitmekülgne suitsugaaside ja tolmu eemaldamine
Tänapäeval eraldatakse suitsugaasidest enamasti üks ohtlik aine korraga ning seetõttu on see protsess ajamahukas. Fosiilkütuse põletamisel peale süsinikdioksiidi tekkivad sellised keskkonnale ja inimeste tervisele ohtlikud ained nagu vääveldioksiid (SO2), lämmastikoksiidid (NOx) ja süsinikoksiid (CO). Peale suitsugaaside eraldumist lendab õhku tolm, mis saastab keskkonda ning põhjustab erinevaid terviseprobleeme.
Väljatöötatud meetod pakub tõhusat lahendust nii suitsugaaside kui tolmu eemaldamiseks õhust. Selle mitmekülgsuse tõttu saavad ettevõtted lahendada mitmeid õhusaaste probleeme ühe tõhusa lahendusega efektiivsemalt kui teiste meetodite puhul.
3. Keskkonnasõbralikkus ja jääkide väärindamine tööstusele tooraineks
Üheks tähtsaks probleemiks tööstuses on mürgiste jääkide või kasutatud reagendi ühekordne kasutamine ja tihe lahuse utiliseerimine, mis on muudab meie elukeskkonda järjest rohkem ja rohkem elamiskõlbmatumaks.
Üks Afgom meetodi unikaalseid omadusi on reagendi lahuse mitmekordne kasutamine. Iga kasutamiskorra järel regenereeritakse ehk puhastatakse reagendi lahust kahjulikest aintetest lisades reagenereerimisainet.
Reagendi regenereerimisprotsess toimub reagendi kasutusala läheduses ning ei nõua eritingimusi ja -kohta. Selline reagendi lahuse korduvkasutamine on kasulik nii majanduslikult kui ka keskkonna seisukohalt, kuna tuleb uleb odavam kui ühekordne lahuse kasutamine ning ei pea nii tihti utiliseerima. Sellega tagatakse reagendi lahuse korduv kasutamine tagades selle pikaajalise efektiivsuse läbi ohutu utiliseerimise.
Kõik eeltoodu rõhutab Afgom OÜ pühendumust jätkusuutlikule ja keskkonnasõbralikule tehnoloogiale rõhutades neis ka ÜRO ülemaailmsetele säästva arengu eesmärkide nagu hea tervis (3), puhas vesi ja sanitaartingimused (6), taskukohane ja puhas energia (7) tööstus ja innovatsioon (9), kestlikud linnad ja kogukonnad (11), vastutustundlik tarbimine ja tootmine (12), kliimameetmed (13), ookeani -ja mere ökosüsteemid (14), elurikkus ja maismaa ökosüsteemid (15).
Kuidas Afgomi meetod eristub konkurentidest?
Afgom OÜ suitsugaaside puhastamise meetodi efektiivsel reagendi lahusel põhinev mitmekülgne ühes protsesssis erinevate suitsugaaside kui tolmu absorbeerimis- ehk eemaldamisvõime ja keskkonnasõbralikkus annavad kokku kombinatsiooni, mida ei leia teiste kasutusel olevate meetodite hulgast.
Selle tehnoloogia kasutamine on vastutustundlik ja äärmiselt tõhus, muutes meetodi eelistatuks valikuks ettevõtetele, kes on kohustatud tagama atmosfääri paisatavate suitsugaaside vastavuse kehtestatud normidele ning tekitada ettevõttele lisatulu reagendi jääkproduktiga realiseerimisel tööstustele.
Sammuge koos Afgomiga keskkonnasõbralikuma tuleviku poole.
Afgom OÜ tõhus, ohutu, kulusid kokkuhoidev suitsugaaside puhastamise tehnoloogia pakub ainulaadset lahendust fosiilkütuseid kasutatavatele ettevõtetele võimalusega teenida märkimisväärset tulu.
Kuidas suitsugaaside puhastamise tehnoloogia aitab hoida inimeste tervist ja keskkonda?
Suitsugaaside puhastamine eemaldab väljatöötatud meetodiga saasteained nagu vääveloksiid, lämmastikoksiidi, süsinikmonooksiidi ning peenete osakesed, mille jõudmine keskkonda ja seejärel inimkehasse põhjustab paljusid raskeid terviseprobleeme.
1.Afgomi meetod eemaldab suitsugaasidest vääveloksiidi.
Väävel oksiidid (Sulfur Oxides) SOx hõlmab erinevaid väävliühendeid, nagu vääveldioksiid (SO2) ja väävlitrioksiid (SO3), mis tekivad peamiselt põlemisprotsessides, eriti fossiilkütuste, näiteks kivisöe ja nafta põletamisel. Need ained põhjustavad atmosfääri sattudes põhjustada õhusaastet ja happesademete teket, millel on negatiivsed mõjud keskkonnale ja tervisele. Samuti reageerivad väävlioksiidid õhus oleva veega, moodustades happesid, mis viivad happesademeteni (happeline vihm). See omakorda mõjutab metsi, pinnase happesust ja veekogude ökosüsteemide. Happelise mulla probleemidest leiab lisainfot siit. Meie suurenenud veekogude ökosüsteemide kasutamine, nii toidu, laevanduse kui ka avamere taastuvenergia tootmise osas, kui nimetada vaid mõnda, suurendavad survet merekeskkonnale. See omakorda põhjustab reostust, bioloogilise mitmekesisuse vähenemist, merepõhja kahjustamist, ülekasutamist, võõrliikide levikut, mereprügi, veealust müra ning ookeanide soojenemist ja hapestumist. |
2.Afgomi meetod eemaldab suitsugaasidest lämmastikoksiidi NOx.
Lämmastikoksiidid (Nitrogen Oxides) NOx hõlmab erinevaid lämmastikuühendeid, peamiselt lämmastikdioksiidi (NO2) ja lämmastikmonooksiidi (NO). Need tekivad põlemisprotsessides kõrgete temperatuuride ja lämmastikku sisaldavate kütuste (näiteks bensiini või diislikütuse) mõjul. NOx saasteained mängivad olulist rolli õhusaaste ja atmosfääri osoonikihi kahjustamise protsessi.
Lämmastikoksiidid on osalised õhusaaste tekitajad ja atmosfääris reageerivad teiste ühenditega, aidates kaasa osooni tootmisele. Pinnakihis osoon on õhusaaste, mis kahjustab inimeste hingamisteid ja põhjustab ägedaid hingamisprobleeme, eriti lastel ja eakatel. Samuti on NO2 kantserogeenne ning pikemaajaline kokkupuude suurendab krooniliste hingamisteede haiguste nt astma riski.
3.Afgomi meetod eemaldab suitsugaasidest süsinikmonooksiidi (CO).
Süsinikmonooksiid (CO) on värvitu lõhnatu gaas, mis tekib süsinikku sisaldavate kütuste, nagu puit, bensiin, kivisüsi, maagaas ja petrooleum, mittetäielikul põlemisel lihtsates ahjudes, lahtistes tuledes, tahtlampides, ahjudes ja kaminates. Peamine süsinikmonooksiidi (CO) allikas välisõhus on mootorsõidukitest.
Süsinikmonooksiid on värvitu ja lõhnatu gaas, mis tekib mittetäieliku põlemise käigus. See võib olla ohtlik, kuna seondub punaverelibledes hemoglobiiniga, takistades hapniku transporti organismis ning põhjustades lämbumisohtu.
Süsinikmonooksiid on eriti ohtlik, kuna see takistab hapniku sidumist veres, mõjutades selle kaudu hapniku transporti kudedesse. Lühiajaline kokkupuude põhjustab hingamisraskusi, kurnatust, peapööritust ja muid gripitaolisi sümptomeid. Pikemaajaline kokkupuude põhjustab südame-veresoonkonna haiguste, nagu südameatakkide riski suurenemist. Lühiajaline kõrge kontsentratsioon põhjustab ägedat mürgistust ja isegi surma.
4. Afgomi meetod eemaldab suitsugaasidest peened osakesed (PM).
Peenosakesed (Particulate Matter) hõlmavad väikseid osakesi, mis on kantud õhus ja võivad pärineda erinevatest allikatest, sealhulgas autode heitgaasidest, tööstusest, põletamisest jne. Need osakesed on tuntud kui õhusaaste põhjustajad ning neil on otsene mõju õhu kvaliteedile ja inimeste tervisele.
Peenosakesed tungivad sügavale hingamisteedesse ja vereringesse. See põhjustab hingamisteede ärritust, suurendab olemasolevaid hingamisteede haigusi ja südame-veresoonkonna haiguste ning isegi vähktõve riski.
Peenosakeste saastel on eriti suur mõju linnades, kus need on tiheda kontsentratsiooniga. Lisaks kahjustavad peenosakesed taimi ja mulla kvaliteeti, mõjutades seeläbi ökosüsteeme.
Afgomi suitsugaaside puhastamine eemaldab saasteained nagu vääveloksiid, lämmastikoksiidi, süsinikmonooksiidi ning peenete osakeste jõudmise keskkonda ja seejärel inimkehasse vähendades sellega otseselt ja märkimisväärselt inimeste terviseprobleeme.
Eeltoodust tulenevalt mõned faktid seoses suitsugaaside põhjustatud tervise probleemide arvnäitajad Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel:
- Õhusaaste põhjustab igal aastal 6,7 miljonit enneaegset surma.
- Ülemaailmne õhusaaste põhjustab 29% kõikidest surmajuhtumitest, st hinnanguliselt umbes 29% kopsuvähi surmajuhtumitest, 43% KOK-i surmajuhtumitest, umbes 25% südame isheemiatõve surmadest ja 24% insuldi surmajuhtumitest.
- 2016. aastal elas üle 99% elanikkonnast piirkondades, kus õhusaaste ületab WHO õhukvaliteedi suuniseid ja igal aastal sureb välisõhu saastatuse tõttu 4,2 miljonit inimest. allika viide
- Hinnanguliselt on maailmas 4,2 miljonit surmajuhtumit seotud välisõhu saastatusega, peamiselt südamehaiguste, insuldi, kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse, kopsuvähi ja ägedate hingamisteede infektsioonide tõttu. Kogu maailmas põhjustab välisõhu saastatus hinnanguliselt umbes 16% kopsuvähi surmajuhtumitest, 25% kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) surmajuhtumitest, umbes 17% südame isheemiatõve ja insuldi ning umbes 26% hingamisteede infektsioonide põhjustatud surmajuhtumitest.